سارا نوشت


+ گمراهی

                   "ها انتم هولاء حاججتم فيما لکم به علم والله يعلم وانتم لا تعلمون"

      گيرم در آنچه ميدانيد شما را مجادله روا باشد چرا در آنچه عالم نيستيد باز جدل و گفتگو بميان می آوريد و خدا همه چيز را می داند و شما نمی دانيد

                                                                                                               ۶۶آل عمران

 

      خيلی از ما با وجود اينکه در باره ی مسائل دينی اطلاعات خيلی کمی داريم خيلی راجع به اين مسائل بحث می کنيم و دستورات خدا رو فقط بر مبنای عقل محدود خودمون ميسنجيم و برای قبول کردن يا نکردن اونها دليل می آريم و خودمونو توجيه می کنيم.

بايد از نو شروع کرد نميشه به مفاهيمی که در دوران دبستان راهنمايی و دبيرستان راجع به دين ياد گرفتيم تکيه کنيم و اينطوری راجع به اسلام قضاوت کنيم.چون خيلی از مفاهيم يا اشتباه تعريف شدن يا ما تو اون سن قدرت درکشو نداشتيم و اشتباه برداشت کرديم.اگه به همين برداشتها تکيه کنيم هر کسی که اطلاعاتش يه مقدار از ما بيشتر باشه به راحتی می تونه ما رو گمراه کنه و به هر سمتو سويی ببره. 

حالا اين فرد می تونه يه روحانی(چه مسلمان چه يهودی چه مسيحی) باشه يا يه دانشمنديا هر آدم ديگه ای که از گمراهی ما سود می بره.

احساس نزديک تر شدن به خدا (به عدد آدم ها راه برای رسيدن به خدا هست واين راه فقط اسلام نيست)انقدر لذت بخشه که اگه حتی يه بار تجربه بشه ..........

(دقيقا نمی دونم چی می شه ولی تغييرات اساسی تو زندگی آدم ايجاد می کنه)

                                          الا بذکر الله تطمئن القلوب

نویسنده : سارا ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/۸/۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک