قل الله يهدی بالحق...

  تو درس انسان در اسلام ( همون طور که قبل هم گفته بودم یکی از درسهای مورد علاقه ی ترم پیشم بود )راجع به فلسفه های مختلف خوندیم یکی از این فلسفه ها فلسفه ی اگزیستانسیالیسم بود چیز زیادی از این فلسفه یادم نیست فقط یادمه که اگزیستانسیالیست ها به اصالت وجود معتقد هستند.شاید به خاطر این فقط در همین حد از این فلسفه یادم مونده چون فقط تا همین جا شو قبول دارم. هر کدوم از من و تو یک وجود واحد هستیم که پا به این دنیا گذاشتیم تا خلیفه ی خدا باشیم یعنی جانشین خدا روی این کره ی خاکی هردومون این پتانسیل رو داریم تا به این مقام برسیم .راهم آشکاره یه صراط مستقیم ،(صراط یه راه خیلی عریضه که پیمودنش زیاد هم آسون نیست) .فقط کافیه که بخوای واقعا بخوای چون خود خدا وعده داده که ولذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا .کلمه ی آخرو ببین! سبلنا نه سبیلنا یعنی یه راه نیست بلکه راه هاست.اگه قرار بود هردومون یه راهو بریم و به یه جا برسیم خدا یا منو می آفرید یا تو رو....

ادامه دارد...

/ 7 نظر / 7 بازدید
صهباء

البته بايد در مورد خواستن بيشتر توضيح بدي! خواستني كه همراه با عمل و تفكر باشه! فقط يه حس يا يه آرزو ته قلبت نباشه!

سارا

اگه آرزوی از ته قلب (یعنی خالص خالص باشه)باشه کافيه

هدی

خوفه منبع انسان در اسلامتون چی بود؟ با صهبا موافقم بعضی وقتا تا بهش قشنگ فکر نکنيم نمی تونيم ادعا کنيم که از ته قلب می خوايمش .

کتاب انسان در اسلم مولف غلامحسين گرامی

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/3486421.stm

احسان خازنی

اگزيستاسياليسم تاکيد بر ذات زندگی ميکنه. و اين که هر کسی خودش هست. ولی کاملا با عقيده من متفاوته. هيچ کس خودش به تنهايی اگزيست نيست. بايد درون يک اکو سيستم قرار بگيره تا اگزیست باشه.

سارا

it`s up to it!!!