زن در چشم دل محمد

یکی از سوالهاییم که هیچ وقت نتونسته بودم براش جواب قانع کننده ای پیدا  کنم در رابطه با زنهای حضرت محمد بود از آدمهای زیادی سوال کرده بودم اغلب می گفتن خوب خواست خداست و چون محمد(ص) پیامبر خداست خدا این اجازه رو تنها به حضرت محمد داده خلاصه تصمیم گرفتم که دیگه اصلا راجع به این موضوع فکر نکنم و با کسی هم بحث نکنم تا یکی از آشناها کتاب اسلام شناسی دکتر علی شریعتی رو معرفی کرد.
خدا بیامرزه دکتر شریعتیو نه تنها تمام سوالام بر طرف شد بلکه سرتاسر وجودم سرشار از عشق شد.
عشق به پیامبرم به خدام و به دینم.
زن در چشم و دل محمد عنوان فصلی از این کتاب که درباره ی زنان پیامبر نوشته شده.و در باره ی تمام ازدواجهای پیامبر با دلایل عقلی و اسناد تاریخی بحث شده.
این کتاب در واقع درس تاریخ اسلامیه که دکتر در دانشگاه مشهد تدریس می کردن.
چقدر جای اینجور استادا تو دانشگاه ها ی ما خالیه!

  این ماجرا بهانه ای شد تا تئوری خودمو راجع به عشق
کامل کنم
**عشق بدون شناخت توهمی بیش نیست.**

***
این تئوری اول بر این فرض بنا شده بود:
عشق توهمی بیش نیست.(به خاطر این همه عشق هایی که دیده بودم به مرور زمان ناپدید می شن البته برای این فرضیه مثال نقض هایی هم دیده بودم )
و بعد اینطوری کاملش کردم که رابطه ی عشق با شناخت از نوع تابع درجه دوم تا یه جایی با زیاد شدن شناخت عشق هم بیشتر می شه تا به یه نقطه اوج برسه و بعد هم هی کم می شه تا کم کم هم ناپدید می شه و سراغ یکی دیگه می ره!

ولی حالا ایمان آوردم که:

                           عشق بدون شناخت توهمی بیش نیست.

/ 6 نظر / 39 بازدید
غريبه آشنا

انسان منتهای خلقا خداست و عشق منتهای عظمت آدمی. عشق پايان نيست. آغاز يک پايان است.هنگاهی که شناخت به پايان ميرسد عشق از ره می ايد.ولی عشق حافظ و عشق مولوی تفاوت ماهوی دارد.در عشق حافظ اول آسان مينمايد وسپس مشکلها ولی مولوی عشق را از ابتدا سرکش و خونی ميداند عشق در زمان معنا می يابد و هوس در لحظه. عشقی که با نگاه آغاز شود به نگاهی نيز به پايان ميرسد.ولی عشقی که با شناخت شکل بگيرد با جان در آميخته می شود.

هدی

کار خودته ! بابا عاليه . آفرين . خيلی خوبه (قالبو گفتما مطلبو هنوز نخوندمش

سارا

آره کار خودمه.البته ايراد زياد داره!

بهرام

سلام -- ممنون ميشم اگر برايم ايميل بزنيد و بگوئيد ميشه يک جلد از اين کتاب اسلام شناسی شريعتی را برای من بفرستيد؟ تمام هزينه خريد و هزينه پست و هزينه تاکسی و غيره را با کمال ميل قبول ميکنم. مدتها است که من دنبال اين کتاب ميگردم. من در آمريکا زندگی ميکنم و اگر اين زحمت را متقبل بشويد محبت بزرگی به من خواهيد کرد. ممنون -- بهرام از آمريکا

سارا

چه لطفی داری جناب بی نام .لااقل اسمتم می نوشتی بشتر مشعوف شيم